$1,299.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
CALIBER: 9mm Luger – MAGS INCLUDED: (3) 15rd Steel Mag – SIGHTS: X-Ray (Square) – THREADED BARREL: No – PISTOL SIZE: Compact – OVERALL LENGTH: 7.4 in [188 mm] – OVERALL WIDTH: 1.7 in [44 mm] – HEIGHT: 5.5 in (140 mm) – BARREL LENGTH: 3.9 in (99 mm) – WEIGHT: 31.7oz – SIGHT RADIUS: 5.7 in (145 mm) – ACCESSORY RAIL: SIG Rail – TRIGGER ACTION: SAO – TRIGGER TYPE: Flat – GRIP TYPE: Black G10 – GRIP COLOR: Black – BARREL MATERIAL: Carbon Steel – FRAME FINISH: Legion Gray – FRAME MATERIAL: Alloy – SLIDE FINISH: Legion Gray – SLIDE MATERIAL: Stainless Steel – OPTIC READY: Yes
| Weight | 3.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 798681666171 |
| brand | |
| barrel_length | 3.9" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 15+1 |
| color | Legion Gray |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Legion Gray PVD Finish |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Custom High Checkered G-10 |
| magazine | 3 15 rd. |
| sights | SIG Sauer Electro Optics X-Ray3 Day/Night Sights |
| stock | Custom High Checkered G-10 Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.