Cart
BARRETT MRAD SMR 308 GRY 17"
×
BARRETT MRAD FOLDING STOCK
×
HOGUE GRIP 1911 GOVT PEARL AMBI WHT
×
WIN XPR PKG 270WIN 24" TB STRATA/FDE
×
AUTO ORD 1927A-1 DLX 45ACP 20 & 100
×
CHARTER ARMS PRFSNL 32H&R 3" BLK 7RD
×
SIG H277SFOTM15520 FURY HYBRD 277 HNTR 15GR 20/10
×
BARRETT M107A1 RIFLE .50BMG
×
VIRIDIAN E SERIES RED RUG SECURITY 9
×
BERGARA B14L801 SIERRA WLD 3006 22 4R WCAMO
×
Winchester SXP Shadow Defender Shotgun 20 ga. 18 in. Synthetic Black 3 in. w/ Pistol Grip
×
SAVAGE 64F .22LR 21" BBL
×
SW 610 10MM 40SW 6.5 SS AS BLK SYN GRIP 6RD
×
BGA BXR 22LR 16.5 CRMO CERAKOTE
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
Federal Fusion Rifle Ammo 6.5 Creedmoor 140 gr. Fusion Soft Point 20 rd.
×
FlipDot M2 - 4 Adapters
×
XS Sights DXT2 Big Dot Pistol Sights Orange S&W M&P Shield
×
VIRIDIAN RFX-25 1X20 MICRO GREEN DOT
×
ALLEN ULTRX BIONIC BT EMUFF MGREY
×
Burris AR-PEPR Scope Mount 30mm with Picatinny Tops
×
American Classic II 1911 Government Pistol 9mm 5in. Matte Blue 10 rd.
×
SPRGFLD WAYPOINT 6.5CM 22" CF ADJ EV
×
UNITY FAST MRO FDE
×
ALLEN ULTRX BIONIC EMUFF VEIL TAC
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD DT
×
$1,777.20
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Springfield M1A Standard, Semi-automatic, 308 Win, 22″ Barrel, 1:11 Twist, Flash Hider, Blue Finish, Walnut Stock, Adjustable Sights, 10Rd MA9102
| Weight | 266.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.000 × 14.500 × 5.250 in |
| upc | 706397011024 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 7.62 NATO|308 |
| capacity | 10+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Matte |
| firearm_action | Semi-automatic |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-11 |
| sights | Front: Military Post Rear:Military Aperture Adj |
| stock | Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.