$2,215.20
5 in stock
Springfield Model 2020 Waypoint, Bolt Action, 308 Winchester, 20″ Carbon Fiber Barrel, SA Radial Brake, Green Color, Mil-Spec Green Cerakote, Evergreen Camo Adjustable Carbon Fiber Stock with M-LOK, TriggerTech Adjustable Trigger, 5Rd, 1 AICS Short Action Magazine BAW920308CFGA
| Weight | 204.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.600 × 13.100 × 5.000 in |
| upc | 706397939465 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 7.62 NATO|308 |
| capacity | 5+1 |
| color | Green |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Evergreen Camo/ Carbon Fiber Barrel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Evergreen Carbon Fiber M-LOK |
| magazine | 1 5 rd. AICS |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| receiver | Model 2020 Stainless Steel |
| sights | No Sights |
| stock | Carbon Fiber/ Evergreen Camo/ Adjustable Stock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.