$1,845.60
1 in stock
Springfield Model 2020 Waypoint, Bolt Action, 6.5 PRC, 24″ Fluted Stainless Barrel, SA Radial Brake, Green Color, Mil-Spec Green Cerakote, Evergreen Camo Carbon Fiber Stock with M-LOK, TriggerTech Adjustable Trigger, 3Rd, 1 AICS Short Action Magazine BAW92465PRCG
| Weight | 206.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.750 × 13.000 × 4.500 in |
| upc | 706397939144 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 6.5 PRC |
| capacity | 3 Rounds |
| color | Green |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Cerakote |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Evergreen Carbon Fiber M-LOK |
| magazine | 1 3 rd. AICS |
| rate_of_twist | 1-in-8 |
| receiver | Model 2020 Stainless Steel |
| sights | No Sights |
| stock | Carbon Fiber |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.