Cart
WAL PDP FULL SIZE OPTICS READY 9MM 4.5 TT TAN
×
Serpa CQC Concealment Holster
×
IFG TANFOGLIO FRCE P CMP F 10MM 3.7"
×
ZENITH ZF-5K 9MM 4.6 ESSNTIAL PK BLK
×
SPRGFLD 45ACP GARRISON 4.25" 7RD BLU
×
BOND HONEY-B 380ACP 3" STS EXT GRIP
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
MAGPUL DAKA POUCH MED YEL 7"X12"
×
Federal Fusion Rifle Ammo 308 Win 165 gr. Fusion Soft Point 20 rd.
×
LPM ECLIPSE FLASH HIDER 1/2X28 BLACK
×
TRIJICON NS DESERT EAGLE
×
XS R3D SGHT SHIELD ORN
×
EAA WINDICATOR 357MAG 4 NKL
×
MI PISTOL BLAST DIVERTER
×
SPRGFLD XD9 DEF 9MM 3" 1-16RD 1-13RD
×
MI MUZZLE BRAKE TWO CHAMBER
×
CMMG AR15 CRUSH WASHER 1/2"
×
CZU CZ TS2 SA PST 9MM 20R BLU
×
TISAS 1911 STINGRAY CARRY B9BA 9MM 4.25 9RD
×
JTS M12AK SEMI AUTO 12GA 18.5 RAIL REM TUBE 2 5R
×
WALKER'S RZR FREEDOM FLAG
×
ROCKI 56621 STK200 ULTRA HC COMP 9M 4 15R
×
S&W PC 642 38SPL+P 5RD SLV PCA SYN
×
Hornady Critical Duty Handgun Ammo 10mm 175 gr. Flexlock 25 rd.
×
CZ 457 AMERICAN 22LR WLNT 5RD
×
Savage Axis II Precision Rifle 308 Win. 22 in. OD Green RH
×
COLT KING COBRA 357MAG 3" 6RD TALO
×
LUTH AR 223/5.56 A1 BIRDCAGE
×
COLD STL BOLO MACHETE
×
SANTAN AR15 GAS TUBE NTRD MID LNGTH
×
ALLEN ULTRX FOAM PLUGS ORANGE 6 PAIR
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$923.10
30 in stock
We have dovetailed performance and value in the Stevens 555 E. Its light aluminum receiver is scaled to gauge and incorporates a steel insert that reinforces the breech, minimizing weight and maximizing strength. The fast-handling over-and-under boasts upgrades including an Imperial walnut stock and fore-end, auto shell ejector and laser-engraved filigree ornament receiver. Standard features include a manual safety and a single, selective mechanical trigger all at a price that is unmatched among comparable shotguns.
| Weight | 8.550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.000 × 7.750 × 2.500 in |
| upc | 11356225955 |
| brand | |
| barrel_length | 26 |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 2 |
| chamber | 3" |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Over & Under |
| grip | Imperial Walnut |
| magazine | |
| receiver | Aluminum |
| sights | FT: Bead |
| stock | Imperial Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.