Cart
NAA Black Widow Revolver Combo 22 LR/.22 WMR Stainless/Black 2 in. 5 rd. AS
×
PPU 22-250REM SP 55GR 20/200
×
S&W SD9 2.0 13931 9MM 4 16R 2TN
×
ARISAKA INDEXER M-LOK FDE
×
Model 7360RDS 7TS ALS/SLS Mid-Ride Duty Holster for Sig Sauer P320 w/ Compact Light
×
CORBON 357SIG 115GR JHP 20/500
×
COLT COMP GOV 45ACP 5" 8RD TT
×
BRO BUCK MARK LITE GRAY URX 22LR 5.5 FLTD CA
×
FMK G3 9MM 3.87" 10RD BLK/BLUE
×
NAA MINI REV 22/22M 1 5/8" 5RD RBR
×
NAA MINI REV 22/22M 1 1/8" 5RD FS
×
TAURUS G3 9MM 4" 10RD STS AS TS
×
SPRINGFIELD ECHELON 9MM 4.5"
×
GUNFIGHTER 45LC BL/WD 4.75"
×
ADV ARMS CONV KIT FOR LE19-23 G4/BAG
×
Winchester USA Pistol Ammo 9mm Luger 115 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
SIGHTMARK WRAITH 2-16X35 THERML SCPE
×
FMK G2 9MM 3.87" 10RD BLK/BRZ
×
TRUE PREC SLIDE FOR G43 RMS CUT CPR
×
SW M&P9 M2.0 OR 9MM 4.25 NTS SF 17RD
×
SW PC M&P9 M2.0 9MM 5 COMPETITOR OR 2 TONE 10R
×
SW 69 44MAG 44SPL 2.75 SS AS COMBAT MAGNUM 5RD
×
DBF DB9 9MM 3" 6RD BLK
×
SPRINGFIELD ECHELON 9MM 4.5"
×
TIK T3X LITE VEIL ALPINE 30-06 SPFLD 20 3RD
×
SW M&P9 M2.0 OR 9MM 4.25 TS SF 17RD
×
RUGER RDHWK 357MAG 4.2" STN 8RD AS
×
SIG P226 XFIVE 9MM CLASSIC 5"
×
NAA MINI REV.22MAG 1-1/8" W/LANYARD RING ***CSSI EXCLUSIVE***
×
BRO BUCK MARK PLUS UDX SS 5.5 CA LEGAL 10RD
×
Savage 110 Elite Precision Rifle 300 PRC 30 in. Grey RH
×
Browning Maxus II Rifled Deer Shotgun 12 ga. 22 in. Mossy Oak Bottomlands 3 in.
×
Winchester USA Pistol Ammo 45 ACP 230 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
TAU 1-22TUC131 22TUC 22LR 3 1X9 RDS BK/BK
×
Taurus Tracker Model 44 Revolver 44 Rem Mag 4 in. Black 5 rd. Rubber Grips
×
FN HIGH POWER 9MM 4.7 SS 2 17RD
×
NAA MINI REV 22WMR 1 1/8" 5RD STAG
×
Savage 110 Classic Rifle 7mm Rem. Mag 24 in. Walnut RH
×
RUGER SEC-9 9MM 4" CBLT KIN BL 15RD
×
SW M&P9 COMPACT M2.0 OR 9MM 4 NTS SF 15RD
×
KIMBER R7 MAKO 9MM 3.37" 10RD BLK OI
×
BROWNING MAXUS II UPLAND
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD W/ADPTR
×
$1,376.40
108 in stock
Action: SA/DA – Caliber: .44 Magnum / .44 S&W Special – Capacity: 6 – Finish: Matte Black – Material: Scandium Alloy / Steel – Grips: Wood and Rubber – Sights: Light Gathering HI-VIZ Red Dot / Adjustable – Barrel Length: 4 – Overall Length: 9.5 – Weight: 25.1 oz – Smith & Wesson combined a Scandium alloy frame with a Titanium cylinder to build the strongest and lightest weight .44 Magnum revolver made. The result…maximum power in a small lightweight easy-to-carry package. Smith & Wesson’s large frame revolvers are a favorite choice among handgun hunters competitive shooters and revolver enthusiasts. These revolvers are available from production Night Guard M&P Classics Champion Series and Performance Center in a variety of chamberings in .357 Magnum® .44 Magnum® and .45 ACP. Offered in several different barrel lengths Smith & Wesson provides the user plenty of options for a variety of shooting applications.
| Weight | 3.250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 22188634143 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| sights | Ft: Hi-Viz Orange Dot Rr: Adjustable |
| stock | 2-Piece Wood Finger Groove Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.