$1,049.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Smith & Wesson’s large frame revolvers are a favorite choice among handgun hunters competitive shooters and revolver enthusiasts. These revolvers are available from production M&P Classics Champion Series and Performance Center in a variety of chamberings in .357 Magnum .44 Magnum and .45 ACP. Offered in several different barrel lengths Smith & Wesson provides the user plenty of options for a variety of shooting applications. – Caliber: 44 Magnum 44 S&W Special – Capacity: 6 – Barrel Length: 4.125 / 10.477 cm – Overall Length: 9.6 – Front Sight: Red Ramp – Rear Sight: Adjustable White Outline – Action: Single/Double Action – Grip: Synthetic – Weight: 41.5 oz / 1176.5g – Cylinder Material: Stainless Steel – Frame Material: Stainless Steel
| Weight | 4.040 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 22188636031 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless Finish |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| sights | Front: Red Ramp Rear: Adjustable White Outline |
| stock | Hogue Rubber Combat |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.