Cart
BGA B-14 HUNTER 6.5CREED 22 SYN BLK
×
TRIJICON ACOG RCO 4X32 RED CHV M150
×
SW 29 44MAG 4 ENGRAVED BLUED WOOD GRIPS 6RD
×
TRIJICON ACOG 4X32 LED .223 CH TA51
×
BGA B-14 HMR 300WIN 26 MINI CHASSIS BLK 3RD
×
STRIKE MOD MAG RLS SIG SAUER P320
×
STEALTH OPERATOR COMPACT BLK RH
×
CHP SW M2.0 CORE ADAP RMR/SRO/HOLO
×
BOND HONEY-B 9MM 3" STS EXT GRIP
×
CHP HK VP9 OR ADAPTER HOLOSON 509T
×
EPS
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE 6.5CM
×
AMERIGLO FOR GLK LOW FO GRN/BLK
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
TRUGLO TRU-BRITE RED/GREEN
×
ARISAKA OFFSET SCOUT MOUNT PICATINNY
×
XS Sights Lever Rail Black Marlin 336 and 308MX
×
UNITY MODBTN LT SYNC SF/CRN 4.5" BLK
×
FED FLT CRTL 12GA 2.75" 00 BCK 5/250
×
UTG LED FLSHLGHT W/ADJST RED LASR QD
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
ACP 45ACP 5" 8+1 STAINLESS
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
GG&G FLT ACCUCAM MOUNT W/30MM RINGS
×
ARS SAM7K 7.62X39 8.5 5RD MILLED BLK
×
CHP SIG P320X ADAPTER RMR/SRO/HOLO
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$1,852.80
5 in stock
Smith & Wesson 1911, Performance Center, Single Action Only, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 45 ACP, 5″ Barrel, Stainless Frame, Stainless Steel, Matte Finish, Silver, Blue G10 Grips, Adjustable Sights, Ambidextrous Thumb Safety, 8 Rounds, 2 Magazines 170343
| Weight | 76.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.000 × 10.000 × 3.500 in |
| upc | 22188703436 |
| brand | |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 AUTO |
| capacity | 8+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | G10 |
| magazine | 2 Magazines (8 rd) |
| sights | Front: Black Post Rear: Adjustable |
| stock | G10 Custom Wood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.