Cart
SHADOW SS-1240 MR920P 9MM 10R BLK
×
WAL PDP F SERIES OPTIC READY 9MM 3.5 10RD
×
Nosler WCA-30-06 Sprg 165g SB SP (20ct) Ammo
×
Bulldog Extreme Pistol Holster Belt Loop w Clip Compact Auto
×
SIG P938M 9MM 7RD 3" BLK RBR NS MA
×
HK USP ELITE 45ACP 6" 12RD V1 DA/SA
×
SHLDS SMSC GLASS ED MINI SIGHT 8MOA
×
BER A400 XPLOR ACTION 28GA 28 BRONZE RCVR OBF
×
Bersa Thunder 380 Plus Pistol 380 Matte 15+1 rd. Threaded Barrel
×
Mossberg 590A1 9-Shot Shotgun 12 ga. 20 in. Synthetic Black 3 in. RH
×
Elite Performance 6.5 Creedmoor OTM
×
Serpa CQC Concealment Holster
×
Walkers Razor Slim Shooter Folding Muff-23dB NRR-Black
×
TRIJICON NS COLT 45 .125 TANG
×
WALKER'S RZR SLIM ELECT MC BLACK
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
Federal Fusion Rifle Ammo 270 Win 130 gr. Fusion Soft Point 20 rd.
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" T2 BLK
×
LEUPOLD REFLEX SIGHT DELTA
×
ARSENAL SAM7UF-85 7.62X39
×
COLT PYTHON .357MAG 3" SS
×
DESERT EAGLE BFR .45/70
×
GIRSAN MC1911SC 9MM 3.4" 7RD BLACK
×
SPRGFLD 9MM EMP BITONE 3" 9RD CA
×
BGA B-14 CREST 300WIN FLUTED STEEL
×
Winchester Super-X Pheasant Load 12 ga. 2.75 in. 1 1/4 oz. 4 Shot 25 rd.
×
Heritage Rough Rider Revolver 22LR/22 mag 3.75 in. Blued/Birds Head Grips 6 rd.
×
GIRSAN MC1911C 9MM 4.4" 9RD BLACK
×
SPRGFLD HELLCAT PRO 9MM 3.7 15RD FDE
×
Tristar Viper G2 Shotgun 410 ga. 28 in. Black Synthetic 3 in. RH
×
GRIP-POD HDCR POLY/STL BIPOD CM LVR
×
BRO BUCK MARK HUNTER 22LR 7.25 TARGET GRIPS
×
TRIJICON TENMILE 3-18X44 30MM
×
CHARTER ARMS THE PINK LADY 38SPL 2"
×
COLD STL KUDU LITE 4.25" BLK
×
TRIJICON NS H&K HD YLW COMPACT
×
S&W PC MODEL 41 22LR 5.5" HB 10RD WD
×
SAR USA SAR9SCBL SAR9 SUBCMPT 3.3 BL 9MM 12/12
×
SPRGFLD 45ACP MIL-SPEC STS 5" 7RD
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$1,759.00
15 in stock
Action: SA/DA – Caliber: .500 S&W Magnum – Capacity: 5 – Finish: Stainless – Material: Steel – Grips: Black Synthetic – Sights: Orange Ramp / Adjustable Black Blade – Barrel Length: 7.5 – Overall Length: 15 – Weight: 69.6 oz – Chrome Hammer – Chrome Trigger with Trigger Stop – Muzzle Brake – PC Tuned Action – Performance Center guns originate from standard designs or are created from the ground up. From hand-cutting and fitting to fine tuning for precision these firearms are top performers. Products from the Performance Center are the ultimate expression of old-world craftsmanship blended with modern technology.
| Weight | 6.490 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 22188702996 |
| brand | |
| barrel_length | 7.5" |
| caliber_or_gauge | 500 S&W Magnum |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel Glass Bead |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Rubber Grips |
| magazine | |
| sights | Ft: Orange Ramp Rr: Adjustable Black Blade |
| stock | Hogue Rubber Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.