Cart
ODIN ATLAS COMPENSATOR 6.5
×
CHA MPR BA 300PRC 26B
×
DTAP 500SWSS2 500SW SNAKE SHOT 20/25
×
Mark III Tactical Gen 2 - 3-9X42 - Mil Dot
×
WIN XPR 6.8WSTRN 24" W/ SCOPE BLK
×
CHARTER OFF DUTY 38SPC BLK/HP
×
BERGARA B14LM7513CF CREST CRB 7PRC 22 5R BK/GR
×
TRIJICON ACOG RCO 4X32 RED CHV M4
×
Speedloader - Comp Ii
×
PMC Bronze Pistol Ammo 40 S&W FMJ FP 180 gr. 50 rd.
×
SPRGFLD 9MM GARRISON 5" BLUE 9RD
×
Winchester Super-X Pistol Ammo 40 S&W 155 gr. Silvertip HP 20 rd.
×
Hornady ELD Match Bullets 338 Cal. .338 285 gr. ELD Match 50 Box
×
CZ A01-LD CSTM 9MM 4.9" BLK 19RD
×
ADAPTIVE EX AR RFL STK MIL SPEC FDE
×
Reflex IFAK System
×
CHRIS RIDGELINE FFT 300WIN 22 GRN/BLK BB
×
BER A300 ULTIMA 12GA 28 3 BLK SYN
×
VIRIDIAN RFX44 COMPACT GRN DOT GLK
×
CZ TS 2 ORANGE 5.2" 40 S&W 17RD
×
PPU 243WIN SP 100GR 20/200
×
Allen Bozeman Rifle Bipod Black 9-13 in.
×
HENRY SMALL GAME LEVER .22 LR/S 20"
×
TRIJICON SUP NSS GRN M&P CORE WF/MR
×
KelTec KSG Shotgun 410 ga. 18.5 in. Black 3 in. 13 rd.
×
TRIJICON ACOG 3X30 RED XHR 300 BLK
×
SW M&P9 COMPACT M2.0 OR 9MM 4 TS SF 15RD
×
SPRGFLD WAYPOINT 6.5PRC 24" RDG
×
Cimarron Model P Revolver 357 Mag. 4.75 in. Case Hardened 6 Shot
×
X300T-B
×
CZU CZ TS2 SA PST 9MM 20R BLU
×
BERGARA B14SM809 SIERRA WLD 6.5PRC 20 3R WCAMO
×
Hornady Black Rifle Ammo 5.56 NATO 75 gr. Interlock HD SBR Black 20 rd.
×
RUGER MRK IV TRGT 22LR 5.5" BL 10RD
×
WALKER'S PASSIVE MUFF HEADBND FDE
×
CHRIS RIDGELINE SCOUT 223REM 16 TAN/BLK
×
ARSENAL AK47/74 ELEVATION TOOL BLK
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,160.40
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Caliber: .357 Magnum® .38 S&W Special +P – Capacity: 6 Rounds – Barrel Length: 4 / 10.2 cm – Front Sight: Interchangeable – Rear Sight: Adjustable – Grip: Wood – Overall Length: 9.5 / 24.1 cm – Frame Size: Medium-Exposed Hammer – Action: Single/Double Action – Finish: Satin Stainless – Material: Stainless Steel Frame Stainless Steel Barrel – Weight Empty: 38.3 oz / 1085.8 g – Purpose: Competitive Recreational Home Protection – Chamfered Charge Holes – Custom Barrel with Recessed Precision Crown – Bossed Mainspring – Ergonomic Grip to Force High-Hand Hold – Completing the line between main production and the Performance Center the Smith & Wesson Pro Series represents the next step from standard models. These firearms are offered with a variety of enhancements yet still remain true to stock. Bringing competition specifications and features to factory models the Pro Series offer that ready-to-go package while still maintaining production line integrity.
| Weight | 3.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 22188780123 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| sights | FT: Interchangeable RR: Adjustable |
| stock | Wood Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.