Cart
SCO THRD OVR MZZL BRK 1/2X28 .30 CAL
×
Charter Arms Mag Pug Revolver 357 Mag. Black Full Grip Single 2.2 in. 5 rd.
×
NAA "THE WASP" 22WMR 1 5/8" 5RD
×
ACP 45ACP 5" 8+1 STAINLESS
×
Charter Arms Chic Lady Off Duty Revolver 38 Spl. Pink/Hi-Polish Compact Grip 2 in. 5 rd.
×
PPU 223REM SP 55GR 20/1000
×
HENRY BIG BOY STEEL SG 357MAG/38SPL
×
HKS SPDLR 357 6SH S&W 686 RUG GP100
×
NAA MINI REV 22/22M 1 1/8" 5RD FS
×
Federal Power-Shok Rifle Ammo 450 Bushmaster 300 gr. SP 20 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 9mm Luger 115 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
TAURUS GX4XL 9MM 3.7" 10RD BLK
×
Hyper-Bright
×
DESERT EAGLE L6 357 MAGNUM MARK XIX 6" BBL BLACK ALUMINUM FRAME
×
BERETTA A400 XTREME KO 12/28 MARSH
×
SIG P220 LEGION 10MM 5 GRAY 8RD OR
×
SAR9 SOCOM CPT 9MM ODG 4.5" TB
×
CZ DAN WESSON BRUIN OR 10MM
×
Sig Sauer Elite V-Crown Performance Pistol Ammo 40S&W 180 gr. JHP 20 rd.
×
Rock Island Rock Ultra FS 1911 Pistol 10mm 5 in. Black Parkerized 8 rd.
×
Rossi Brawler Pistol 410 ga./45 Colt 9 in. Black
×
UNITY AXON M-LOK MOUNTING KIT BLK
×
SHIELD PLUS CC 9MM 4" 15+1
×
Hornady Superformance Rifle Ammo 7mm-08 Rem. 139 gr. CX SPF 20 rd.
×
SILENCERCO SN PISTON .5 X 28
×
TRIJICON RMR TYPE 2 ADJ 6.5 MOA FDE
×
SIG P320 XFIVE LEGION 5" ADJ
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" HSUN 509T B
×
YHM PHANTOM 5.56 FLASH HIDER AR15 QD 1/2-28
×
PMC Bronze Pistol Ammo 44 Rem. TC-SP 240 gr. 25 rd.
×
Speedloader - Comp Ii
×
1911X CARRY 45ACP BK/BK 4.25"
×
YHM SRX BRAKE 5/8-24
×
NAA MINI REV 22LR 1 1/8" 5RD RUBBER
×
ROCKI 56621 STK200 ULTRA HC COMP 9M 4 15R
×
SAV A22F 22LR TAKEDOWN 18" 10RD FDE
×
KRISS VECTOR SDP-E G2 45ACP 6.5 TB BLK 13RD
×
DBLTAP 762X39 123GR SCHP 20/1000
×
DE MK19 44MAG 6" 8RD BLK
×
SPRGFLD HELLCAT PRO 9MM 3.7 15RD FDE
×
HRNDY 6.8MM SPC 120GR SST 20/200
×
YHM MINI QD MUZZLE BRAKE 9MM 1/2"-28
×
SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK
×
Mossberg Patriot Rifle 308 Win. 22 in. Synthetic Black RH
×
Hornady Precision Hunter Rifle Ammo 257 Wby. Mag. 110 gr. ELD-X 20 rd.
×
BERETTA MAGAZINE M92 COMPACT
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$1,160.40
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Caliber: .357 Magnum® .38 S&W Special +P – Capacity: 6 Rounds – Barrel Length: 4 / 10.2 cm – Front Sight: Interchangeable – Rear Sight: Adjustable – Grip: Wood – Overall Length: 9.5 / 24.1 cm – Frame Size: Medium-Exposed Hammer – Action: Single/Double Action – Finish: Satin Stainless – Material: Stainless Steel Frame Stainless Steel Barrel – Weight Empty: 38.3 oz / 1085.8 g – Purpose: Competitive Recreational Home Protection – Chamfered Charge Holes – Custom Barrel with Recessed Precision Crown – Bossed Mainspring – Ergonomic Grip to Force High-Hand Hold – Completing the line between main production and the Performance Center the Smith & Wesson Pro Series represents the next step from standard models. These firearms are offered with a variety of enhancements yet still remain true to stock. Bringing competition specifications and features to factory models the Pro Series offer that ready-to-go package while still maintaining production line integrity.
| Weight | 3.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 22188780123 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| sights | FT: Interchangeable RR: Adjustable |
| stock | Wood Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.