$852.18
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Each Judge Executive Grade is assembled by hand ensuring that the fit and finish is exquisite. The action is hand tuned, resulting in a smooth double action trigger pull, perfect for rapid shots. Accuracy benefits from the presentation grade wood grips, which fit comfortably in the hand while aiding recoil control.
| Weight | 6.250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.750 × 12.500 × 5.500 in |
| upc | 725327938026 |
| brand | |
| barrel_length | 3 |
| caliber_or_gauge | 45 Long Colt |
| capacity | 5 |
| chamber | 2.5" |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Altamont Walnut Grips |
| magazine | |
| sights | Front: Brass Insert Rear: Fixed |
| stock | Altamont Walnut Wood Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.