$497.41
77 in stock
The Taurus Judge is a 5 round, compact frame revolver capable of chambering both .45 Colt and .410 shotshell. This model has a 6.5” barrel with an overall length of 12.5”. The Rubber Grip provides a secure hold and the compact steel frame with a matte black finish provides style and durability. The Judge is equipped with a fixed rear sight and adjustable fiber optic front sight.
| Weight | 3.200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.000 × 7.000 × 2.000 in |
| upc | 725327611189 |
| brand | |
| barrel_length | 6.5 |
| caliber_or_gauge | 45 Long Colt |
| capacity | 5 |
| chamber | 3" |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Black Rubber |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-12 |
| sights | Front: Red Fiber Optic Rear: Fixed |
| stock | Ribber Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.