Cart
BERGARA B14S751CF CREST CRB 308 20 5R BK/GR
×
Savage 110 Ultralite Rifle 6.5 Creedmoor 22 in. Grey LH
×
BURRIS DROPTINE 4.5-14X42 BLSTC PLEX
×
SW EQUALIZER 9MM 3.6 NTS 10RD 13RD 15RD
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
HI-PT CARB 9MM 16.5" TARGET STK OD
×
MI BLAST CAN 5/8-24" THREAD
×
BIANCHI #5 BLK WIDOW 1911 SERIES BLK
×
TRUGLO TRU-BRITE 30 1-4X24 MIL BLK
×
BLK PNT LTHR WING FOR GLK 17 RH BLK
×
SL 575 GLS IWB P365/XL BLK RH
×
TRUGLO SOLID SHOT BI-POD
×
SANTAN STT-15 6MMARC 18" BLACK
×
TRIJICON NS H&K HD YLW COMPACT
×
Walkers Hearing/Eye Protection Combo
×
CHP SA ECHELON ADPT HOLO EPS/EPS CRY
×
TRUGLO TAC-POD 6-9" PIVOTING
×
BGA B-14 HMR WILDERNESS 308WIN 24 CF OMNI 5RD
×
YHM SRX BRAKE 5/8-24
×
UTG 3-12X32 SCOPE SIDE AO MILDOT QD
×
BGA B-14 RIDGE 300WIN 24 SYN BLK
×
Winchester Ballistic Silvertip Rifle Ammo 6.8 Western 170 gr. Ballistic Silvertip 20 rd.
×
LEUP QRW SAV 110 AXIS LA 1PC (8-40)
×
Winchester AA Heavy Target Load 12 ga. 2.75 in. 1 1/8 oz. 7.5 Shot 25 rd.
×
ALLEN CORTEZ NYLON HOLSTER BLK SZ 7
×
DP-12 12 GA DOUBLE BARREL PUMP
×
BUR RINGS 1 MED 22CAL DLX
×
KDG SIDELOK UNVRSL SCOPE RISER STD
×
UTG OP3 MICRO GREEN 4.0 SNGL DOT
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
WALKERS MUFF ELECTRONIC RAZOR
×
Savage A17 Mach 2 Rifle 17 HM2 20 in. Black RH
×
XS R3D 2.0 S&W M&P SHIELD ORANGE
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$517.31
17 in stock
The Taurus 65 is a versatile 6-shot revolver capable of firing both .357 Magnum and .38 Special +P ammo. The 65 has a medium frame and rubber grip for added comfort and control. Features fixed front and rear sights and a custom Single Action/Double Action trigger for a crisp and accurate shooting experience. The Taurus 65 is flexible revolver capable of filling many roles with accuracy and speed.
| Weight | 2.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.000 × 6.000 × 2.000 in |
| upc | 725327200031 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Double Action |
| grip | Black Rubber |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-16.5 |
| sights | Front: Ramp Rear: Notched |
| stock | Rubber Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.