Cart
BARR 19614 MRADELR 416BA 36 TUNG
×
CHP WAL DEF PDP 2.0 ADPTR EPS
×
CHRISTENSEN TACTICAL HIGH 34MM
×
DESERT EAGLE BFR .500S&W
×
CHP RMR ADAPTER TO HOLO 407K/507K
×
AM DEF LRG BASE FULL SIZE ACOG QR
×
CHP SW M2.0 CORE ADAP RMR/SRO/HOLO
×
BCM-OR-AT-525-11 AT OPTIC RISER 525-11
×
WARNE GEN 2 EXTND SKELETON 30MM GRY
×
BUR TACTICAL 30MM RING 1/2 HEIGHT MED MATTE
×
Barnes Pioneer Revolver Ammo 357 Mag. 140 gr. TSX 20 rd.
×
Auto-Ordnance 1927A-1 Deluxe Carbine Rifle 45 ACP 16.5 in. Walnut 20 rd. and 50 rd. Drum
×
TRUGLO SIGHT FAT BEAD RED
×
Remington Nitro Turkey Extended Range Magnum Loads 12 ga. 3.5 in. 5 Shot 10 rd.
×
AMERIGLO PROTECTOR FOR GLK GRN/BLK
×
S&W PC 1911 45ACP 5" STS 8RD AS G10
×
Walkers Razor Walkie Talkie
×
CHP HK VP9 OR ADAP RMR/SRO/HOLO
×
TRUGLO PICATINNY RISER MOUNT
×
CHP STACCATO DUO ADAP 407K/507K
×
7950 Accumold Elite Wide Duty Belt
×
AM DEF LOW PROFILE MNT(AIMPOINT)QR
×
CANIK SFX RIVAL-S 9MM 18RD W/MO2 DRK
×
UTG 6" ITA R/G CQB T-DOT SGHT W/MNT
×
SIG OPTICS WHISKEY4 5-20X50MM
×
Reflex IFAK System
×
Walkers Pro Low Profile Passive Folding Muff-31dB NRR-Black
×
BERETTA A300 ULTIMA 20/28/MC3 MAX7
×
Walkers Razor Slim Shooter Folding Muff-23dB NRR-Black
×
AMERIGLO TROOPER FOR GLK G5 17/19 GR
×
HI-POINT PISTOL C9 9MM 8RD
×
Savage B22 FV-SR Rifle 22 LR 16.25 in. Black Threaded RH
×
KRISS VECTOR SDP G2 10MM 5.5 THRD BLK 15RD
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
BER A300 ULTIMA 20GA 28 3 BLK SYN
×
TRIJICON ACOG 4X32 .223
×
SW 29 44MAG 4 ENGRAVED BLUED WOOD GRIPS 6RD
×
M&P9 M2.0 CMPCT 9MM 10+1 4" OR
×
A-ZOOM 9MM LUGER Snap Cap BLUE 10PK
×
$739.55
23 in stock
The TriStar Viper Series Semi-Automatic Gas Operated Shotguns are reliable, functional and hard working. 3″ gas operated, semi-automatic allow you to shoot light target loads to heavy waterfowl loads interchangeably. Removable choke system uses Beretta/Benelli Mobil Threads, includes three choke tubes (IC, M, F), choke box, and wrench. Rubber Recoil pad, Fiber optic sight and shim kits standard, backed by a five-year warranty.
| Weight | 7.650 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.250 × 7.500 × 3.000 in |
| upc | 713780241326 |
| brand | |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 5+1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Black Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | |
| sights | FT: Red Fiber Optic |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.