$866.52
38 in stock
The TriStar Viper Series Semi-Automatic Gas Operated Shotguns are reliable, functional and hard working. It has a 3″ gas operated, semi-automatic action that allow you to shoot light target loads to heavy waterfowl loads interchangeably. Removable choke system uses Beretta/Benelli Mobil Threads, includes three choke tubes (IC, M, F), choke box, and wrench. Pistol grip stock with rubber Recoil pad.
| Weight | 7.695 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.500 × 7.500 × 3.000 in |
| upc | 713780241531 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 4+1 |
| chamber | 3" |
| color | Bronze |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Mossy Oak Bottomlands Camo |
| magazine | |
| sights | FT: Red Fiber Optic |
| stock | Synthetic Camo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.