$2,599.00
1 in stock
Weatherby Mark V BackCountry 2.0 Bolt Action Right Hand Rifle in 6.5 Creedmoor 22 in. 1 in 8 twist lightweight fluted brown Cerakote barrel with brake. 54 degree bolt throw. 3 round magazine. Carbon fiber Peak 44 Blacktooth stock in Graphite and Tan Camo with sling studs.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 747115448500 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4 Rounds |
| color | Dark Green, Brown |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Cerakote |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Carbon Fiber w/Green & Brown |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-8 |
| receiver | Patriot Brown Cerakote |
| sights | No Sights |
| stock | Carbon Fiber |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.