Cart
POF REVOLUTION DI 308 16.5" 20RD BLK
×
CRIMSON TRACE LASER/LIGHT RAIL
×
EPS
×
AGM 314218550204R221 THER RFLSCP 20MK 256X192 25M
×
HORN 82318 CUSTOM 338L 240 ELD MATCH 20/6
×
EPS
×
CORBON 10MM 165GR JHP 20/500
×
HIVIZ LiteWave Handgun Front Sight Ruger Mark I, II, III,IV Green Red White LitePipe
×
AM DEF AD-RECON SCP MNT TACT 34MM BK
×
BERGARA B14LM751CF CREST CRB 300 22 5R BK/GR
×
CRIMSON TRACE LASERGUARD RED
×
CANIK SFX RIVAL-S 9MM 18RD W/MO2 DRK
×
SIG ROMEO-X ENCLOSED COMPACT 3MOA RED DOT
×
BL FORCE HW TEN SPEED SNGL PCH CAM
×
SHDW EL MR920 9MM 4" BBL W/HOLO BLK
×
SIG TANGO MSR 3-18X50 34MM FFP MOA
×
Model 6378 ALS Concealment Paddle Holster w/ Belt Loop for Glock 19
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
TRIJICON NS XD 9/40/45/357
×
HI-POINT PISTOL C9 9MM 8RD
×
LEUPOLD SCOPE VX-FREEDOM
×
RUGER PC 9MM 16" 10RD BLK FLTD MLOK
×
BLACKHAWK STANDARD A.R.C. HOL
×
HARRIS BIPOD 6-9" ROTATING M-LOK
×
SHLDS LOW PRO SLD MNT FOR GLOCK 43
×
Winchester USA Super Target Load 12 ga. 2.75 in. 1 1/8 oz. 7.5 Shot 25 rd.
×
AM DEF AIMPOINT T1 LW QR CO-WITNESS
×
BSA Optics Outlook Air Rifle Scope 3-9x40mm Mil-Dot w/ Rings
×
UNITY MRDS TP RNG FAST LPVO 30MM BLK
×
BSA Optics Tactical Rifle Scope 4x30mm Mil-Dot Reticle w/ Rings
×
Estate Super Sport Competition Target Load 12 ga. 2.75 in. 2 3/4 Dr. 1 1/8 oz. 7.5 Shot 25 rd
×
WILSON RCVR KT LOWER SM PRT BLT AR10
×
WALKER'S ATACS ELCTRNC EAR BUDS BD
×
UNITY FAST OPTICS RISER BLK
×
BARNES VOR-TX 22-250 50GR TSX 20/200
×
BURRIS FASTFIRE COLOR COVER BLUE
×
LEUPOLD SCOPE MARK 5HD 5-25X56
×
APF ELITE LTR 223WYLDE 16" 30RD BLK
×
XS Sights Lever Rail Black Marlin 1895 .45-75/.450/.444
×
BUR RINGS 30MM XTREME TACTICAL 1 HEIGHT MATTE
×
CHP CZ P10 ADAPTER HOLO 407K/507K
×
AM DEF AD-B2 CNTLVR MINI ACOG 1.54"
×
CHP SA PRODIGY ADPT HOLO 509T W/RS
×
ACCU-TAC HD-50 ARCA SPEC QD BIPOD
×
$2,799.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Classic Weatherby Mark V® 6-Lug action combined with a gorgeous AA-grade Claro Walnut stock and hand-lapped barrel create the Mark V® Camilla Deluxe. Named aptly after Camilla Weatherby, the graceful lines are befitting of the way the stock fits female shooters. It features a shortened 13” length of pull, slender forearm, a slimmer grip with a gentle palm swell, and a higher comb for optimal scope-eye alignment. The recoil pad is fitted with an ergonomic cant to nest into the way a woman’s shoulder is built.
| Weight | 7.900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.000 × 6.000 × 3.000 in |
| upc | 747115441563 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 243 Winchester |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | High Gloss Blued |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gloss AA Walnut Stock |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.