Cart
VIRIDIAN RFX45 PRO GRN FOR GLK MOS
×
PELTOR SECUREFIT 400 EYE PROT GRAY
×
MOSS 85165 940 PRO 12 24 10 OPTIC CUT SYN BLK
×
BARRETT M82A1 RIFLE .50BMG
×
Auto-Ordnance 1927A-1 Deluxe Carbine Rifle 45 ACP 16.5 in. Walnut 20 rd.
×
WARNE BASE MAXIMA 2PC BROWNING
×
ARSENAL SAM7UF-85 7.62X39
×
KON KONUSPRO M-30 1-6X24 M30 W/ ENG DOT
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP 5.45X39
×
WARNE RINGS 1" RUGER HIGH
×
Barnes VOR-TX Rifle Ammo 270 Win. 130 gr. TTSX BT 20 rd.
×
FED AE 22-250 50GR JHP 20/200
×
CHP WLTHR PPQ/Q4&5 ADAP RMR/SRO/HOLO
×
XS Sights Standard Tritium Dot Front Sight White S&W J Frame & Ruger SP101
×
XS R3D 2.0 S&W M&P FULL SIZE ORANGE
×
NAA MINI REV 22/22M 1 1/8" 5RD FS
×
BRN 1911-22 BL COPPER 22LR 8R
×
BRO 1911-22 A1 MATTE BLK 22LR 3 5/8 COMPACT WALN
×
Barnes VOR-TX Rifle Ammo 6.5 Grendel 115 gr. TTSX BT 20 rd.
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" T2 BLK
×
TRIJICON ACOG 3X24 LOW GRN HS/DOT AK
×
CHIAPPA 1887 SHOTGUN 12GA 22" WD BLK
×
KERSHAW ALIGN 3.15" GRAY
×
TRUGLO SIGHT SET SIG #6/#8
×
S&W SHIELD 2.0 EZ 9MM 8RD NTS BLK
×
M91 SNIPER 7.62X54R 10+1
×
BERGARA BPR36-65PRC MGMICRO LTE 6.5PRC 18 5R TUNG
×
Browning AB3 Hunter Rifle 6.5 Creedmoor 22 in. Satin Walnut RH
×
POF ROGUE 308WIN 16.5" 20RD BLK
×
ZENITH ZF-300 300BLK 16 30RD
×
PELTOR SPORTBLAST DISP EARPLG 80PAIR
×
ZAS ZPAP92 7.62X39 10 BLK WOOD HANDGUARD 30RD
×
$2,799.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Classic Weatherby Mark V® 6-Lug action combined with a gorgeous AA-grade Claro Walnut stock and hand-lapped barrel create the Mark V® Camilla Deluxe. Named aptly after Camilla Weatherby, the graceful lines are befitting of the way the stock fits female shooters. It features a shortened 13” length of pull, slender forearm, a slimmer grip with a gentle palm swell, and a higher comb for optimal scope-eye alignment. The recoil pad is fitted with an ergonomic cant to nest into the way a woman’s shoulder is built.
| Weight | 8.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.250 × 6.000 × 3.000 in |
| upc | 747115441617 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 280 Ackley Improved |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | High Gloss Blued |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gloss AA Walnut Stock |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.