$1,261.94
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
This is a Left-Hand version of this gas-operated autoloading shotgun with lightweight aluminum alloy receiver. Mossy Oak Bottomland camouflage finish. Barrel has chrome-plated chamber and bore and ventilated rib. Larger bolt handle, bolt release and reversible safety button. Includes three choke tubes, TRUGLO fiber-optic sight, Inflex Technology recoil pad and sling swivel studs.
| Weight | 9.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.500 × 9.000 × 3.250 in |
| upc | 48702024481 |
| brand | |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 3+1 |
| chamber | 3.5" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Mossy Oak Bottomland |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Mosy Oak Bottomland |
| magazine | |
| receiver | Aluminum Alloy |
| sights | TRUGLO Fiber Optic |
| stock | Composite Mossy Oak Bottomland |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.