$1,126.80
1 in stock
Gas-operated autoloading shotgun with lightweight aluminum alloy receiver. Realtree Max-7 camouflage finish. Barrel has chrome-plated chamber and bore and ventilated rib. Larger bolt handle, bolt release and reversible safety button. Includes three choke tubes, TRUGLO fiber-optic sight, Inflex Technology recoil pad and sling swivel studs.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 48702024054 |
| brand | |
| barrel_length | 28 Ventilated Rib |
| caliber_or_gauge | 20 Gauge |
| capacity | 2.75 4+1 |
| chamber | 3" |
| color | Realtree MAX-7 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Realtree Max-7 Camo |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Realtree Max-7 Camo |
| magazine | |
| receiver | Aluminum Alloy |
| sights | TRUGLO Fiber Optic |
| stock | Composite/ Realtree Max-7 Camo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.