Cart
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
EAA GIRSAN REGARD 9MM FDE 4.9 19RD
×
P320 XFIVE Legion
×
LIMBSAVER PAD REM700/710/870 SYN
×
BRO 1911-22 BLACK LABEL 22LR 4.25 LAMINATE GRIP
×
SPIKE'S COMPLETE LOWER M4 STK(COLOR)
×
BRN BM FIELD TARGET SR 22LR 5.875"
×
ARSENAL SAM7UF-85 7.62X39
×
CRIMSON TRACE LASER DEFENDER
×
BL FORCE HW TEN SPEED DBL PCH CAM
×
CRIMSON TRACE REFLEX SIGHT RAD
×
EAA GIRSAN WITNESS2311 45ACP 4.25 COM OR BLK
×
DE MK19 357MAG 6" 9RD STS IMB
×
CZ BREN 2 MS PSTL 556 8" 30RD BLK
×
LEUPOLD REFLEX SIGHT DELTA
×
BRO BUCK MARK PLUS UFX CAMPER 5.5 TB FOFS 10RD
×
CANIK SFX RIVAL-S 9MM 18RD W/MO2 DRK
×
Taurus Raging Hunter Revolver 357 Mag. 5.125 in. Two Tone 7 rd.
×
Speer Gold Dot Personal Protection Pistol Ammo 9mm +P 124 gr. HP Short Barrel 20 rd.
×
FMK 9C1G2 9MM 4"BBL 10RD BLK CA/MA
×
Model 7371 7TS ALS Concealment Paddle Holster for Sig Sauer P365
×
SIG P220 45ACP 4.4 BLK TAC RAIL NS 8RD CA LEGAL
×
HOWARD LEIGHT SUPERLEIGHT
×
AM DEF LOW PROFILE MNT(AIMPOINT)QR
×
COLT KING COBRA 6" 22LR 10RD
×
CVA CASCADE RIFLE 6.5 CREED BLK/VEIL TAC
×
FIOCCHI 12GA #2 GOLDEN 25/250
×
BGA B-14 HMR 300WIN 26 MINI CHASSIS BLK 3RD
×
Barnes Pioneer Lever Gun Ammo 30-30 Win. 150 gr. TSX FN 20 rd.
×
APF ELITE LTR 223WYLDE 16" 30RD BLK
×
BIANCHI #100 PRO RUG SP101 RH TAN
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$298.80
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
A new strata for Defenders. The Strata Defender with contrasting Flat Dark Earth receiver and forearm is at a new level for good looks. Plus the Perma-Cote finish is is a nice touch. Ideal as a utility shotgun around camp.
Features:
| Weight | 8.250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.500 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 48702020469 |
| brand | |
| barrel_length | 18 |
| caliber_or_gauge | 20 Gauge |
| capacity | 5+1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Flat Dark Earth |
| firearm_action | Pump Action |
| grip | TrueTimber Strata Camo |
| magazine | |
| receiver | Aluminum Alloy |
| sights | Brass Bead |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.