$370.80
17 in stock
This SXP is ready for any hunt you can put together: ducks, geese and even upland if you wish – it’s the perfect all-around waterfowler shotgun.
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.750 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 48702019302 |
| brand | |
| barrel_length | 26 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 4+1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Truetimber Prairie |
| firearm_action | Pump Action |
| grip | Truetimber Prairie |
| magazine | |
| receiver | Aluminum Alloy |
| sights | TRU-GLO Fiber Optic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.