Cart
HERITAGE 22LR ONLY 6.5" BL W/COCOB
×
CMMG PISTOL BANSHEE MK4.300AAC
×
Remington Core-Lokt Centerfire Rifle Ammo 7mm Rem. Mag. 175 gr. Core-Lokt PSP 20 rd.
×
BRN A5 WW SWEET SIX 16/26M MX7
×
COLT COMP GOV 45ACP 5" 8RD TT
×
RUGER LCRX 357MAG 1.875" BLK 5RD
×
S&W M&P M2.0 METAL OR 40S&W 10RD GRY
×
TAY 550810DE SMK WAG DLX 357 4.75
×
CZ P-10 F Pistol 9 mm 4.5 in. Black/Nitride 10+1 rd. Fixed Sights
×
RONIN 1911 9MM 5" BL/SS OR
×
Heritage Rough Rider Revolver 22 LR-22 mag. 4.75 in. Satin Camo Laminate 6 rd.
×
CZ 75 COMPACT 9MM 3.75" BLK 15RD
×
Savage Rascal Rifle 22 LR Yellow 16.125" RH
×
SIG P320 AXG LEGION 9MM 3.9"
×
P365X-MACRO COMP 2A 9MM COY 3"
×
CLT CMP GVT 70 9MM BL TITAN 9R
×
GIRSAN MC14T 380ACP 4.5" 13RD LADY
×
SW PC 500 500SW 3.5 SS HI VIZ AS HOGUE GRIP 5RD
×
RUGER GP100 357MAG 6" BL 6RD
×
CHRIS RIDGELINE FFT 300RUM 22 GRN/BLK BB
×
RUGER RDHWK 44MAG 7.5" STN 6RD
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
BND RUSTIC RANGER DERR 45/410
×
TAY 555148DE GUNFIGHTER TAYLOR 357 4.75
×
Mossberg 500 Hunting All Purpose Field Shotgun 410 ga. 24 in. Wood/Blued 3 in. RH
×
Savage 64 F Rifle 22 LR 21 in. Black LH
×
RUGER MRK IV TRGT 22LR 5.5" STN 10RD
×
SW PC 637 38SPL+P 1.875 ENHANCED ACTION ROSEWOOD
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$658.80
22 in stock
The XPR is already well known for accuracy with its precision barrels and exceptional M.O.A. trigger system. The Sporter has all the advantages of the modern XPR with the look of a traditional Grade 1 walnut stock and matte black finish.
| Weight | 8.600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.250 × 9.750 × 3.500 in |
| upc | 48702018404 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 350 Legend |
| capacity | 3 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Perma-Cote |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Grade I Turkish Walnut |
| magazine | 1 3 rd. Detachable Box Mag |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| stock | Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.