Cart
BOND PATRIOT W/TG 45/410 3" STS/RWD
×
BUR 2X20 HANDGUN MATTE BALLISTIC PLEX
×
Winchester AA Sporting Clays Load 20 ga. 2.75 in. 7/8 oz. 8 Shot 25 rd.
×
Rugged .22 Rimfire Snap Caps
×
ZULU 50MM BINO ADAPTER BLK
×
20X BOBCAT 22LR BLK/POLY
×
G2R TELOS 38SPL +P 105GR 20/25
×
WIN AA SPRT SC 12GA 2.75 #7.5 25/250
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
BLACKHAWK STACHE IWB BASE HOL
×
SW 500 500SW 8 3/8 SS FOFS TWO MUZZLE BRAKES
×
MAGTECH 44MAG 240GR JSP 50/1000
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
Bulldog Extreme Hip Holster Black RH/LH Compact Autos with 3 to 4 in. Barrels
×
KONUS 3-9X40 KONUSPRO 550 1 BALL RET MATTE
×
SIG ROMEO-X PRO CIRCLE DOT BLACK
×
SIG P226 9MM SCORPION 4.4 FDE NS SRT 10RD CA
×
WARNE BASE TACT RAIL REMINGTON
×
DESERT EAGLE BFR .500S&W
×
RUGER LC CARB 5.7MM 10RD 16"
×
S&B 270WIN 150GR SP 20/400
×
SIG ROMEO-X COMPACT CIRCLE DOT BLK
×
Hornady Match Rifle Ammo 6mm ARC 108 gr. ELD 20 rd.
×
Blackhawk Tactical Holster Platform
×
P320 M18 CA Compliant
×
P320 FULL 9MM NIT 10+1 OR
×
BARRETT MRAD FOLDING STOCK
×
YHM 1/2"-28 CRBNE ADPTR SDWNR M2 BLK
×
SW PC 629 STEALTH HUNTER 44MAG 7.5 TOP RAIL 6RD
×
AMERIGLO TROOPER FOR GLK G5 17/19 GR
×
RP63 357MAG GREEN 6RD 3" AS
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 100 rd.
×
KIMBER ECLIPSE PRO 45 ACP 4" GRY/SLV
×
PPU 243WIN SP 90GR 20/200
×
RITON 5 CONQUER 5-25X56 MRAD 34MM
×
TRIJICON ACCUPOINT 1-4X24 30MM
×
POF REVOLUTION 308 16.5" 20RD BLK
×
DE MK19 L5 44MAG 5" 8RD BLK ALUM IMB
×
BLK PNT MINI WING FOR GLK 19 RH BLK
×
RHINO 120DS 357MAG 12" BLK
×
KIMBER STS ULTRA CRY II 45ACP 3" 7RD
×
BERGARA B14 CREST 7MM PRC 22"
×
KIMBER CUSTOM II CALI 45ACP 5" 7RD
×
DBF SIDEKICK 22LR/WMR 5.5" 9RD TALO
×
POF REVOLUTION 308 16.5" 20RD BRZ
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,273.99
156 in stock
The semi-automatic ZPAPM70 series sporting rifle was created on the operating principle of the M70 automatic rifle. Over the decades Zastava has produced millions of these durable rifles as the official weapon of many armies all over the world. Capable of functioning in all environments its lightweight rugged reliable no-nonsense features make the ZPAPM70 an excellent excellent addition to your hunting and sporting rifle collection. – 7.62x39mm – Semi automatic gas operated system – Double stack bolt – 1.5mm bulged trunnion receiver – Cold hammer forged chrome lined barrel – 30 round detachable magazine – Bolt hold open notch on safety selector – Adjustable front & rear iron sights – 7.9 Lbs – 35 overall length – 16.3 barrel length – Light maple furniture
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 685757098236 |
| brand | |
| barrel_length | 16.3" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30 Rounds |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Light Maple |
| magazine | 1 30 rd. |
| sights | Open Rifle Sights |
| stock | Light Maple |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.