Cart
SIG P210 TARGET 9MM 5" ADJ SGT
×
RUGER HKWEYE FTW 6.5PRC 24" SS 4RD
×
BRN BM FIELD TARGET SR 22LR 5.875"
×
KRISS VECTOR SDP G2 9MM 5.5 WHITE 10RD
×
SHAS MR920 9MM 4 FDE EO OPTIC SLIDE DLC BBL
×
SHADOW SYSTEMS WAR POET MR920
×
Sightmark Ultra Shot R-Spec Reflex Sight
×
ROCKI 56611 STK150 ULTRA HC MS 9M 4.49 17R
×
BER A400 XCEL SPORTING 12GA 32 OBHP
×
PRESCOTT 6MMCR 22" BROWN
×
BRO BUCK MARK LITE GRAY URX 22LR 5.5 FLTD CA
×
Taurus Judge Revolver 45 LC/410 ga. 6.5 in. Stainless 5 rd. Rubber Grips
×
CHA 73824 UNDERCOVER 38 2.0 LAS SS 5SHOT
×
METE MC9LS 9MM BLK 10+1
×
CHIA 340.160 1873 22-10 5 1/2IN BLK
×
YHM MINI QD FLASH HIDER ASSY 5/8-24
×
Warne Magazine Extension Black +5 9mm +5 40 cal. Fits Glock 17 and 22
×
Charles Daly 301 Tactical Shotgun with Pistol Grip 12 ga. 18.5 in. Nickel 3 in.
×
BRO 1911-22 BLACK LABEL RAIL 22LR 3 5/8 LAMINAT
×
AMPF STRIKE ONE 9MM 5" 17RD SILVER
×
Barnes VOR-TX Rifle Ammo 308 Win. 150 gr. TTSX BT 20 rd.
×
CZ DAN WESSON TCP OR 9MM 4" FS
×
RUGER SR1911 9MM 4.25" DT 9RD 3DOT
×
SW 648 22MAG 6 SS AS FULL UNDERLUG 8RD
×
Canik METE SFT Pistol 9mm 4.46 in. FDE 18 & 20 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
TRUGLO FAST TURKEY SIGHT
×
CHARLES DALY TRIPLE THREAT
×
DE MK19 357MAG 6" 9RD BLACK
×
HIVIZ LITEWAVE H3 NS KIM 1911 G/G OR
×
SPG 1911 DS PROD 9MM 4.25B 10R
×
CENT CANIK TP9 ELITE SC 9MM 3.6 M01 OPTIC 12RD
×
HD Night Sights - 1911 Novak Style Low Mount Dovetail Cut
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,397.99
25 in stock
The semi-automatic ZPAPM70 series sporting rifle was created on the operating principle of the M70 automatic rifle. Over the decades Zastava has produced millions of these durable rifles as the official weapon of many armies all over the world. Capable of functioning in all environments its lightweight rugged reliable no-nonsense features make the ZPAPM70 an excellent addition to your hunting and sporting rifle collection. – 7.62x39mm – Semi-automatic gas operated system – Double stack bolt – 1.5mm bulged trunnion receiver – Cold hammer forged chrome lined barrel – 30 round detachable magazine – Bolt hold open notch on safety selector – Adjustable front & rear iron sights – 8.2 Lbs – 35 overall length – 16.3 barrel length – Quadrail Handguards – Magpul Zhukov Stock – Magpul Pistol Grip
| Weight | 11.900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 685757098243 |
| brand | |
| barrel_length | 16.3" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Magpul Zhukov Stock |
| magazine | 1 30 rd. |
| sights | Open Rifle Sights |
| stock | Magpul Zhukov |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.