Cart
Keystone Crickett Precision Rifle Package 22LR Black Stainless
×
HOWA MINI ACT 7.62X39 20" HVY TB BLK
×
Howa M1500 Hogue Rifle 270 Win. 22 in. Black
×
HRNDY AW 243WIN 100GR IL BTSP 20/200
×
Stevens Model 334 Rifle 6.5 Creedmoor 22 in. Walnut RH
×
HIVIZ LITEWAVE FRNT SGHT SPGFLD 1911
×
SIG ZULU8 HDX BINO 10X42 HDX
×
RMR Dual Illuminated Reflex Sight w/ 9.0 MOA Dot
×
NCSTAR VISM GUN CASE 34"X10" BLK
×
SIG P365 XMACRO TACOPS 9MM 3.7 (4) 17RD BLK
×
SIG ROMEO-X ENCLOSED COMPACT 3MOA RED DOT
×
PULSAR PL76659K THERMAL FRONT ATTACH KRYP2 FXQ50
×
TRISTAR CYPHER O/U 12GA 3" 28"
×
Federal Hi-Bird Game Load 12 ga. 2.75 in. 1 1/4 oz. 6 shot 25 rd.
×
TIPPMANN M4-22 ELT 16" 22LR 25RD BLK
×
SAV 110 PRECISION 6.5 CREED 24" LH
×
SAV IMPLS MTN HNTR 6.5CRD 22" 4RD
×
Molle Handcuff Taco
×
Keystone Crickett Synthetic Stock Rifle 22 Mag Black Blued
×
NCSTAR VISM AK CHEST RIG TAN
×
WARNE V47120MOA BERG PRM HS PREC SA VPR PICT 20MOA
×
SANTAN AR15 GAS TUBE NTRD INT LNGTH
×
GEMTECH MM9 FIXED THREADMOUNT 1/2-28
×
TIMNEY ALPHA GLOCK 3-4 TRIGGER
×
Tristar Bristol SxS Shotgun 410 ga. 28 in. Case Color Walnut 3 in.
×
SMART- JAWS - Tube-Fit Sleeves
×
Wheeler Professional Armorers Wrench
×
HOLOSUN SCS CARRY GREEN DOT
×
HIVIZ ADJ REAR SIGHT RUG RVLVR GR/RD
×
HENRY BIG BOY STEEL SG LGLOOP 357/38
×
Cimarron Model P US Cavalry Revolver 45 Long Colt 7.5 in. Case Hardened 6 Shot
×
HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT
×
$2,799.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Classic Weatherby Mark V® 6-Lug action combined with a gorgeous AA-grade Claro Walnut stock and hand-lapped barrel create the Mark V® Camilla Deluxe. Named aptly after Camilla Weatherby, the graceful lines are befitting of the way the stock fits female shooters. It features a shortened 13” length of pull, slender forearm, a slimmer grip with a gentle palm swell, and a higher comb for optimal scope-eye alignment. The recoil pad is fitted with an ergonomic cant to nest into the way a woman’s shoulder is built.
| Weight | 8.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.250 × 6.000 × 3.000 in |
| upc | 747115441617 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 280 Ackley Improved |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | High Gloss Blued |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gloss AA Walnut Stock |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.