$395.76
15 in stock
The responsibility of personal protection doesn’t have to weigh you down. Whether your work dictates that you carry lethal force or you carry a revolver for peace of mind—the Undercover Lite provides impressive stopping power while weighing a mere 12 oz. Constructed of tough aircraft-grade aluminum and steel, the Undercover Lite offers rugged reliability and comfort. This ultra-lightweight 5-shot .38 Special features a 2” barrel, fixed sights and traditional spurred hammer.
| Weight | 1.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 678958538205 |
| brand | |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Aluminum (Looks Like Stainless Steel) |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
| stock | Black Rubber Grips with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.