Cart
CHIAPPA CBR-9 9MM 9" 18RD BLK
×
HEN G BOY LVR RFL 22LR FARM
×
BGA B-14 RIDGE 6.5CREED 22 SYN BLK
×
Taurus M44 Tracker Revolver 44 Mag. 4 in. Stainless 5 rd.
×
STRIKE TRIPLE CROWN 223/556 1/2X28
×
HORN 90001 BLACK 5.7X28 40 VMAX 25/10
×
WILSON PROTECTOR CARB 5.56 16" 30RD
×
NAA Black Widow Revolver Combo 22 LR/.22 WMR Stainless/Black 2 in. 5 rd. AS
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
S&W SHIELD 2.0 EZ 380ACP 8RD BLK
×
BER A400 XPLOR ACTION 20GA 26 BRONZE RCVR OBF
×
SIG P322 OPTIC READY 22LR 4 2-10RD MA COMP
×
SIG P320 FIRE CONTROL UNIT GOLD
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
BRO 1911-380 BLACK LABEL MEDALLION PRO 3.62
×
TRAILBLAZER LIFECARD 22LR POLYMER BARRETT BRN
×
S&W 1854 LARGE LOOP 44 MAG
×
KRISS VECTOR CRB G2 10MM 16 BLK 15RD
×
WIN XPERT HV 12GA 3.5" #BB 25/250
×
SW M&P M2.0 OR COMPACT 10MM 4 15RD TS
×
S&W SHIELD 2.0 EZ 9MM 8RD NTS CT LSR
×
Heritage Rough Rider Revolver 22 LR. 4.75 in. Case Hardened Cocobolo 9 rd.
×
SPRGFLD XDM ELT 10MM 3.8" 11RD CMP
×
WALTHER PDP SF MATCH COMPACT
×
SW 637 38SPL+P 1.875 SS CHIEFS SPECIAL AIRWEIGHT
×
TIK T3X SUPER VARMINT 243WIN 23.7 5RD
×
CZ-USA P-10 S 9MM FS 12-SHOT
×
COLT DEFENDER 9MM 3" BL NS 8RD
×
Weatherguard Lube Oil 2.Oz
×
SPYDERCO GRASSHOPPER STNLS PLAIN
×
COLT ANACONDA-SP8RFT TRGT 44 8 SS
×
SW GOVERNOR 45ACP 45LC 410GA 2.5 SS FS 6RD
×
BAD BAD-ASS-LITE AMBI SFTY 90/60 BLU
×
Holosun Titanium Magnifier 3X Magnifier with Flip and QD Mount
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$395.76
23 in stock
The responsibility of personal protection doesn’t have to weigh you down. Whether your work dictates that you carry lethal force or you carry a revolver for peace of mind—the Undercover Lite provides impressive stopping power while weighing a mere 12 oz. Constructed of tough aircraft-grade aluminum and steel, the Undercover Lite offers rugged reliability and comfort. This ultra-lightweight 5-shot .38 Special features a 2” barrel, fixed sights and traditional spurred hammer.
| Weight | 1.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 678958538205 |
| brand | |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Aluminum (Looks Like Stainless Steel) |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
| stock | Black Rubber Grips with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.