Cart
METE MC9 9MM BRONZE 15+1
×
BLK PNT MINI WING SIG P365 MACRO BLK
×
WARNE RINGS 1" RUGER HIGH
×
WAL PDP F-SERIES 9MM 4 OPTIC READY 15RD
×
AM DEF AD-RECON SCP MNT TACT 34MM BK
×
A-Zoom Snap Caps
×
Auto-Ordnance M1 Carbine Rifle 30 Cal 18 in Walnut 10 rd.
×
CHP SIG P320X ADAPTER RMR/SRO/HOLO
×
KONUS 6-24X50 KONUSPRO IR
×
ARISAKA OFFSET SCOUT MOUNT LWRC
×
TruGlo Ignite Red Dot Sight Black 22mm Green Reticle
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
AM DEF AD-B2 CNTLVR MINI ACOG 1.41"
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
BERETTA A300 ULTMA PTRL 12/19 BLK 5R
×
RUGER 30MM MED(4) BL (4B30) SLD INDV
×
BURRIS DROPTINE 3-9X40MM BPLX 22LR
×
ACCU-TAC BR-4 G2 BIPOD BLK
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD THDD BBL
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" MRO FDE
×
SIG P220 45ACP 4.4 BLK TAC RAIL NS 8RD CA LEGAL
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
ALIEN GEAR SHAPESHIFT CORE CAR
×
REPTILIA DOT MOUNT 45 ACRO/MPS BLACK
×
CHP SPRNGFLD PRODIGY ADPTR EPS NO RS
×
ACCU-TAC WB-4 BIPOD BLK
×
TruGlo Glo-Dot Universal Red Fiber
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
BGA B-14 RIDGE WILDERNES S 300PRC 26 GRY OMNI
×
Crimson Trace CMR-208 Rail Master 420 Lumen White
×
WARNE BASE TACT RAIL REMINGTON
×
$1,212.00
37 in stock
Colt’s Manufacturing CR6762, Semi-automatic Rifle, 7.62×39, 16.1″ Barrel, A2 Front Sight, Magpul MBUS Rear Sight, Matte Finish, Black, 1 Magazine, 30 Rounds CR6762
| Weight | 137.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.750 × 8.750 × 3.000 in |
| upc | 98289116017 |
| brand | |
| barrel_length | 16.1" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | 6 Position Adjustable |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Matte Black |
| sights | FT: Adjustable Post RR: Magpul MBUS |
| stock | 4-Position Telescoping |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.