Cart
METE MC9 9MM BRONZE 15+1
×
BLK PNT MINI WING SIG P365 MACRO BLK
×
WARNE RINGS 1" RUGER HIGH
×
WAL PDP F-SERIES 9MM 4 OPTIC READY 15RD
×
AM DEF AD-RECON SCP MNT TACT 34MM BK
×
A-Zoom Snap Caps
×
Auto-Ordnance M1 Carbine Rifle 30 Cal 18 in Walnut 10 rd.
×
CHP SIG P320X ADAPTER RMR/SRO/HOLO
×
KONUS 6-24X50 KONUSPRO IR
×
ARISAKA OFFSET SCOUT MOUNT LWRC
×
TruGlo Ignite Red Dot Sight Black 22mm Green Reticle
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
AM DEF AD-B2 CNTLVR MINI ACOG 1.41"
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
BERETTA A300 ULTMA PTRL 12/19 BLK 5R
×
RUGER 30MM MED(4) BL (4B30) SLD INDV
×
BURRIS DROPTINE 3-9X40MM BPLX 22LR
×
ACCU-TAC BR-4 G2 BIPOD BLK
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD THDD BBL
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" MRO FDE
×
SIG P220 45ACP 4.4 BLK TAC RAIL NS 8RD CA LEGAL
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
ALIEN GEAR SHAPESHIFT CORE CAR
×
REPTILIA DOT MOUNT 45 ACRO/MPS BLACK
×
CHP SPRNGFLD PRODIGY ADPTR EPS NO RS
×
ACCU-TAC WB-4 BIPOD BLK
×
TruGlo Glo-Dot Universal Red Fiber
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
BGA B-14 RIDGE WILDERNES S 300PRC 26 GRY OMNI
×
Crimson Trace CMR-208 Rail Master 420 Lumen White
×
A TLR-2 Weapons Mounted Light With Laser Sight
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
TRI VIPER G2 12M/28MC MAX7 LH
×
BUR 1-6X24 RT6 30MM IR BALL AR FASTFIRE & PEPR
×
Stevens 320 Security Thumbhole Shotgun 12 ga. 18.5 in. Black 3 in. Bead Sight
×
TRIJICON BOLT MNT Q-LOC 34MM 1.125"
×
TruGlo Tritium Pro Handgun Sights Springfield XD Set
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
XLV ROUGH SERIES SS 45ACP 4.25
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$1,676.40
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger Hawkeye, FTW Hunter, Bolt Action Rifle, 300 Winchester Magnum, 24″ Cold Hammer Forged Barrel, Threaded Barrel 5/8×24, Ruger Muzzle Brake System, Matte Stainless Finish, Silver, LC6 Trigger, 20 MOA Picatinny Rail, Pro Series HS Precision Tan/Black Synthetic Speckled Stock, 3 Rounds, Includes Studs for Mounting Sling Swivels 57155
| Weight | 158.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 736676571550 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 300 |
| capacity | 3+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Hawkeye Matte Stainless |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | HS Precision Tan/Black Speck |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | No Sights |
| stock | H-S Precision Tan Black Speckled Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.