Cart
HENRY STEEL 360HMR 20" 5RD BLK
×
AMERIGLO I-DOT FOR GLOCK ORG/GRN
×
GEISSELE SUPER PRECISION 30MM BLK
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
WALKER'S FOAM EAR PLUGS 200PK BOX
×
PMC Bronze Pistol Ammo 40 S&W FMJ FP 180 gr. 50 rd.
×
AGH PHOTON SIDECAR MAG CARRIER SGL
×
TACTICAL RINGS 34MM 10MM
×
PPU 30-06 PSP 165GR 20/200
×
WARNE 8513M HYPERLITE 30MM LOW MATTE RINGS
×
XS R3D SGHT SHIELD ORN
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
Savage 1911 Government Pistol 9mm 5 in. Stainless 10 rd. w/Rail
×
TRIJICON SUP NSS GRN M&P CORE OF/MR
×
HIVIZ RED HAWK FRONT SIGHT
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
Winchester USA Pistol Ammo 9mm Luger 115 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 100 rd.
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
KRISS VECTOR CRB G2 45ACP 16 BLK CA COMP 10
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
BRO 1911-22 MEDALLION 22LR 4.25 FS ROSEWOOD
×
HIVIZ TriComp Interchangeable Shotgun Sight Threaded Front Bead Green Red White Litepipe
×
KNS SNAPFOOT Q-CHNG BIPOD KIT HARRIS
×
DBLTAP 454CAS 400GR HARDCAST 20/500
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
HK THREAD PROTECTOR
×
ADV TECH LOW PROFILE GAS BLOCK
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,153.20
14 in stock
Ruger Redhawk, Double Action, Revolver, 357 Magnum, 4.2″ Barrel, Stainless Steel, Satin Finish, Silver, Hardwood Grips, Adjustable Rear Sight, 8 Rounds 05059
| Weight | 77.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.500 × 6.750 × 2.500 in |
| upc | 736676050598 |
| brand | |
| barrel_length | 4.2 |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 8 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Hardwood |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-18.75" |
| sights | FT: Ramp RR: Adjustable |
| stock | Hardwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.