Cart
SIG P320 XFIVE DH3 9MM 5" OR
×
COLT GOLD CUP LITE 45ACP 5" STS
×
Charles Daly 202A Shotgun 12 ga. 28 in. Walnut 3 in.
×
Taurus 856 TORO Revolver 38 Spl. 3 in. Stainless Steel 5 rd.
×
NAA Sidewinder Revolver 22 WMR Stainless/Wood 1.5 in. 5 rd.
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
WALTHER P22 CA .22LR 3.42" AS
×
BER JM4PX920 MAG PX4 9MM 20R BLK
×
Winchester USA Pistol Ammo 45 ACP 230 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
Winchester XPR Combo Rifle 350 Legend 22 in. Black RH
×
S&W 1911 E 45ACP 8RD 5" STS WD 3DOT
×
Taurus Judge Revolver 45 Colt/410 ga. Black 6.5 in. 5 rd.
×
RUGER MRK IV TRGT 22LR 5.5" STN 10RD
×
CZ P-10 F 45ACP 4.5" 13RD BLACK OR
×
Remington Core-Lokt Centerfire Rifle Ammo 30-30 Win. 150 gr. Core-Lokt SP 20 rd.
×
Savage 42 Takedown Rifle 22 LR/.410ga. 20 in. Black RH
×
Remington Game Loads 20 ga. 2.75 in. 6 Shot 25 rd.
×
BERETTA PX4 9MM 4" FS
×
THUNDER 380 GOLD/BLACK 380ACP
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 100 rd.
×
UMX WALTHER 9MM PAK BLANKS 50/BX
×
SW 638 38SPL+P 1.875 SS BODYGUARD AIRWEIGHT 5RD
×
SHADOW SS-1211 MR920P 9MM BRZ/BLK
×
Keystone Crickett Hydro-Dipped Synthetic Rifle 22LR Mossy Oak Break Up Country Blued
×
SPRGFLD XD9 9MM 5" BLK 10RD
×
Mossberg 590A1 Magpul Series Shotgun 12 ga. 20 in. Synthetic Black Magpul 3 in. RH
×
GFI KENAI RH 1911G W/RAIL OE GRY/COY
×
Hevi Shot Hevi Steel Load 12 ga. 3.5 in. 1 3/8 oz. 3 Shot 25 rd.
×
RUGER MINI-14 RNCH 5.56 18.5" BL 5RD
×
TAY 556105 DRIFTER 357 5.5
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,033.63
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Combine timeless looks, complete adjustability and superior accuracy, and the result is the new Savage 110 Classic. The rifle features a quality walnut stock with modern ergonomics similar to those of the new Model 110 design. The stockÂ’s fully adjustable length-of-pull and comb height allow peak comfort, consistency and precision. The 110 Classic also features our user-adjustable AccuTrigger and a carbon steel barrel with a threaded muzzle.
| Weight | 10.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.250 × 3.500 in |
| upc | 11356574282 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 270 Winchester |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Classic Walnut |
| hand | RH |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | None |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.