Cart
BRO BUCK MARK PLUS UFX CAMPER 5.5 TB FOFS 10RD
×
RUGER SP101 38SPL+P 2.25" STN 5RD HR
×
Federal Game-Shok Hi-Brass Load 20 ga. 2.75 in. 1 oz. 7.5 Shot 25 rd.
×
BRO 1911-22 BLACK LABEL 22LR 4.25 LAMINATE GRIP
×
Stevens 320 Security Thumbhole Shotgun 12 ga. 18.5 in. Black 3 in. Bead Sight
×
CAM 19627 SWEDGE 4.3" DP TAN
×
SIG 1911 X .45ACP 5" XRAY-3
×
Charter Arms Pit Bull Aluminum Revolver 380 ACP 3 in. Stainless Steel 6 Shot
×
STRIKE BILLET TRIGGER GUARD BLK
×
FN 509M TACTICAL 9MM OPTICS
×
WAL WMP 22MAG 4.3 BLK OPTIC READY 10RD
×
TAURUS RAGING HUNTER .454 CAS.
×
BOND ARMS STINGER 380ACP 3" BLK/SS
×
PTR 91 GI 308WIN 18 GRN STOCK 20RD
×
SPRGFLD HELLCAT PRO 9MM 3.7 15RD FDE
×
STEVENS 320 12GA 22" 5RD SPRG CAMO
×
ROSSI R95 45-70 20" 6RD WD/BLK
×
CHIAPPA CBR-9 9MM 9" 18RD BLK
×
BLACK RAIN 223 BOLT CARRIER GRP LEFT
×
CHRIS TRAVERSE 6.5CREED 24 BLK/GRY
×
ADV TECH AR15 GRIP SCREW/WASHER
×
TIK T3X LITE VEIL WIDELAND 7MMREM 24 3RD
×
SW PC 19 38SPL+P CARRY COMP 2.5 POWERPORT 6RD
×
HSGI UL TWIN MAG POUCH UNIV CLIP SZ2
×
TRUGLO SIGHT SET SF XD/XDM/XDS
×
RUGER RDHWK 357MAG 5.5" STN 8RD AS
×
SIG P365 9MM 3.1 MS X-SERIES 12RD X-RAY 3
×
Winchester XPR Combo Rifle 350 Legend 22 in. Black RH
×
BGA B-14 HUNTER 300WIN 24 SYN BLK
×
Tristar Viper G2 Turkey Shotgun 410 ga. 24 in. Bronze Mossy Oak Bottomland 3 in.
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
DESERT EAGLE BFR .45/70
×
Remington Game Loads 12 ga. 2.75 in. 8 Shot 25 rd.
×
LIMBSAVER PAD REM870 WINGMASTER WD
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
$630.38
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Model 110 Hog Hunter is as tough and versatile as the animals itÂ’s built to hunt. Length-of-pull is easily customized to fit any shooter for comfort and consistency, and the user-adjustable AccuTrigger provides a light, crisp pull. A rugged synthetic stock holds the 20-inch, medium contour, carbon steel barrel, which features iron sights and is threaded for a suppressor. Its oversize bolt handle allows for fast followup shots, and the detachable box magazine never catches on brush in the tangled thickets.
| Weight | 9.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.250 × 8.250 × 3.250 in |
| upc | 11356570192 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 4+1 |
| color | Olive Drab Green |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Green Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | FT: Ramp RR: LPA Adjustable |
| stock | Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.