Cart
CUST LW SHADOW GHOST 45ACP CA
×
CMMG PISTOL BANSHEE MK10 10MM
×
HIVIZ LITEWAVE H3 TRITIUM LITE
×
YHM 1/2"-36 CRBNE ADPTR SDWNR M2 BLK
×
BOND GRZLY W/TG 45/410 3" STS/RWD
×
BLACKHAWK T-L2C COMPACT HOLSTR
×
BOND ARMS STINGER 380ACP 3" BLK/SS
×
TRIJICON CREDO 1-6X24 SFP BDC RED
×
TRIJICON SUP NS SET GRN GLK 42 YF/BR
×
SW M&P9 M2.0 COMP OR FDE 9MM 4 NTS SF 15RD
×
GUNFIGHTER 45LC NK/WD 5.5"
×
RONIN 1911 9MM 4.25" BL/SS OR
×
WBY 307 ALPINE MDT 6.5-300WBY 28
×
S&W M&P M2.0 METAL OR 40S&W 10RD GRY
×
SIG P365 9MM 3.1 X-SERIES 12RD X-RAY 3
×
Taurus 856 Revolver 38 Spl+P 6 Rd Black Aluminum/Blk Rubber Grip 2 in.
×
KERSHAW CAMP 10 MACHETE 10" BLK
×
SIG P938 9MM 3 LEGION GRY SAO XRAY 3 7RD
×
COLT KING COBRA CRRY 357MAG 2" DA/SA
×
RUGER RED BX-TRIGGER FOR 10/22 & CHR
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
POF P415 PSTL 300BLK 10.5" 30RD BRZ
×
Charles Daly 202 Shotgun 20 ga. 26 in. Walnut 3 in.
×
PX4 G-SD 9MM BLK/GRY 10+1
×
KELTEC PMR30 22WMR BLK 10RD
×
SIG P365 9MM 3.1 (2) 10RD XRAY3
×
Savage Rascal Rifle 22 LR Yellow 16.125" RH
×
CZ SHADOW 2 COMPACT OR 9MM FS
×
Omnivore
×
WARNE V46520MOA SAVAGE LA TACT VAPOR PICTNY 20MOA
×
Winchester SX4 Shotgun 12 ga. 28 in. Synthetic Black 3.5 in.
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$1,378.58
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The 110 Long Range Hunter bolt action rifle features a matte gray, sporter style synthetic stock with adjustable comb height and length of pull. The 338 Lupua has a length of pull adjustment ranging from 12.75” – 13.75”. The carbon steel 26” barrel has a matte black finish and a rate of twist of 1 in 9. The barrel is button-rifled and has a fixed muzzle brake. The rifle is equipped with an adjustable AccuTrigger, soft grip fore-end and pistol grip surfaces, and a detachable box magazine with a capacity of 5. Total length is 49.5” and it weighs 8.85 pounds.
| Weight | 14.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.500 × 11.000 × 5.000 in |
| upc | 11356570376 |
| brand | |
| barrel_length | 26 |
| caliber_or_gauge | 338 Lapua Magnum |
| capacity | 5+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | 1 5 rd. AI Pattern |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Black/ Synthetic AccuStock with AccuFit |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.