Cart
BER A400 XPLOR ACTION KO 12GA 26 BRONZE RCVR OBF
×
SAR9 SOCOM CPT 9MM BLK 4.5" TB
×
TAURUS G3 9MM 4" 17RD BLK AS TS
×
ECHELON 9MM ODG 4" 18+1
×
Winchester SXP Universal Hunter Shotgun 12 ga. 26 in. Mossy Oak DNA 3 in.
×
DEVIL ANSE 357MAG BL/BLK 4.75"
×
CENT ARMS AP5 BASE 9MM 8.9" 30RD BLK
×
Rossi RM66 Revolver 357 Mag. 6 in. Black 6 rd.
×
HERITAGE 22LR ONLY 6.5" BL W/COCOB
×
GLOCK OEM THREAD ADAPTER 1/2X28 G44
×
Weatherby Orion 1 Shotgun 12 ga. 26 in. Walnut 3 in. RH
×
BRZ ROSSI R95 30-30 20B LAM
×
DW POINTMAN SEVEN 45ACP STS 8RD
×
BRO MAXUS II HUNTER 12GA 3 28
×
Cimarron 1911 Pistol 45 ACP 5 in. Parkerized 8 rd.
×
CZ DAN WESSON SPECIALIST OR
×
ADV TECH FOREND PISTOL GRIP BLK
×
CZ P-10 F Pistol 9 mm 4.5 in. Black/Nitride 10+1 rd. Fixed Sights
×
Pointer Over Under Shotgun 28 ga. 28 in. Wood Case Colored
×
NAA Pug Revolver Combo 22 LR/22 WMR Stainless/Black 1 in 5 rd XS Tritium
×
Savage A17 WSM Sporter Rifle 17 WSM 22 in. Grey RH
×
A01-SD CUSTOM 9MM 4.9" 19+1 OR
×
TRI VIP G2 PRO SIL 20M/26MC
×
BRO PROFESSIONAL 22LR 10RD GREY BW
×
WTHBY XSL1228SMG SORIX SLOUGH 12G 28IN 3.5
×
HENRY TRUCKERS TRIBUTE EDITION
×
MI 30 CALIBER MUZZLE BRAKE
×
ZENITH ZF-5 9MM 8.9 TB 3 LUG PIC RAIL 3 30RD
×
BOND ARMS RAWHIDE 357/38 2.5" STS RB
×
SIG MCX SPEAR 7.62X51 13" 20RD COY
×
RUGER MRK IV HUNT 22LR 6.9" STN 10RD
×
RIZ 2603-12 BR110 SPORTERX 12 30 OU VR MC AC RR
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$874.80
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The rugged rifleÂ’s AccuFit system lets the shooter customize length-of-pull and comb height for comfort and consistency, and the user-adjustable AccuTrigger provides a light, crisp pull. Together with the AccuStock, which secures the action three-dimensionally along its entire length. The rifle is built on SavageÂ’s time-tested 110 platform but with a modern design, stainless barrele action, and improved ergonomics.
| Weight | 10.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 11356570529 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 270 Winchester |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| receiver | Stainless |
| sights | None |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.