Cart
APF ELITE LTR 223WYLDE 16" 30RD BLK
×
A01-LD CUSTOM 9MM 4.9" 19+1
×
Analyst
×
DNZ SAV AXIS PICATINNY RAIL 8-40
×
POF-USA REVOLUTION 6.5CM
×
327 WR PC 357MAG 5" VORTEX 8RD
×
RAGING HUNTER 454 5 1/8in 5RDS TWO TONE
×
RUGER 57 OPTIC PLATE DOC/MEOP/EOTECH
×
MOSSY OAK BREAK-UP BLUED .22 MAG SYNTHETIC STOCK HYDRODIPPED
×
Ambitious
×
SOG FLING THROWING KNIVES 2.8" 3 PK
×
YHM THREAD PROTECTOR 45 .578-28 .650 OD BLK
×
BR110 Light Luxe O/U 20ga/3in 28inScroll Eng./Silver RecWalnut 5-tubes
×
ALLEN CORTEZ NYLON HOLSTER BLK SZ 1
×
TRIJICON SUP NSS GRN M&P CORE OF/MR
×
SPIKE'S BARKING SPIDER2 MB .30 CAL
×
Keystone Crickett Hydro-Dipped Synthetic Rifle 22LR Mossy Oak Break Up Country Blued
×
MPA PISTOL 9MM 6" 30RD TB BLK
×
BERGARA B14LM8013 SIERRA WLD 7PRC 22 3R WCAMO
×
HENRY TRUCKERS TRIBUTE EDITION
×
TIKKA T1X UPR .22LR 16" BLUED/
×
RUGER SEC-9 9MM 3.4" BLK 10RD LSR
×
Pistol TACO Molle
×
Winchester SXP Shadow Marine Defender Shotgun 20 ga. 18 in. Black/Stainless 3 in. w/ Pistol Grip
×
STEINER T6Xi RIFLE SCOPE 3-18X56 SCR2
×
CMMG DISSENT MK4 300BLK 10.5" AB
×
PULSAR MERGER LRF XP35 THRML BINO
×
Barnes VOR-TX Centerfire Rifle Ammo 30-30 Win. 150 gr. TSX FN 20 rd.
×
PELTOR SPORT BULL'S EYE NRR 27
×
EP10 Sonic Defenders Ultra Max
×
CHIPMUNK 22 LR LEFT HAND WALNUT BLUED
×
EarShield Hearing Protection
×
Streamlight Lithium Batteries CR123A 2 Pack
×
$1,078.80
2 in stock
This rifle is built to maximize accuracy with a fluted barrel, overmold surfaces, target crown, and omni-port muzzle brake. The Model 110 action is secured three-dimensionally along its entire length within the AccuStock internal chassis and AccuFit system lets hunters customize length-of-pull and comb height of the Realtree Excape synthetic stock. Plus, the user-adjustable AccuTrigger offers a crisp, clean pull critical for making precise shots at any distance. The OD Green Cerakote on the barrel, receiver and other critical parts protects against corrosion and harsh terrain.
| Weight | 11.600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.250 × 3.500 in |
| upc | 11356577405 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Short Magnum |
| capacity | 2 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | OD Green Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Realtree Excape Accustock |
| hand | RH |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.