Cart
APF ELITE LTR 223WYLDE 16" 30RD BLK
×
A01-LD CUSTOM 9MM 4.9" 19+1
×
Analyst
×
DNZ SAV AXIS PICATINNY RAIL 8-40
×
POF-USA REVOLUTION 6.5CM
×
327 WR PC 357MAG 5" VORTEX 8RD
×
RAGING HUNTER 454 5 1/8in 5RDS TWO TONE
×
RUGER 57 OPTIC PLATE DOC/MEOP/EOTECH
×
MOSSY OAK BREAK-UP BLUED .22 MAG SYNTHETIC STOCK HYDRODIPPED
×
Ambitious
×
SOG FLING THROWING KNIVES 2.8" 3 PK
×
YHM THREAD PROTECTOR 45 .578-28 .650 OD BLK
×
BR110 Light Luxe O/U 20ga/3in 28inScroll Eng./Silver RecWalnut 5-tubes
×
ALLEN CORTEZ NYLON HOLSTER BLK SZ 1
×
TRIJICON SUP NSS GRN M&P CORE OF/MR
×
SPIKE'S BARKING SPIDER2 MB .30 CAL
×
Keystone Crickett Hydro-Dipped Synthetic Rifle 22LR Mossy Oak Break Up Country Blued
×
MPA PISTOL 9MM 6" 30RD TB BLK
×
BERGARA B14LM8013 SIERRA WLD 7PRC 22 3R WCAMO
×
HENRY TRUCKERS TRIBUTE EDITION
×
TIKKA T1X UPR .22LR 16" BLUED/
×
RUGER SEC-9 9MM 3.4" BLK 10RD LSR
×
Pistol TACO Molle
×
Winchester SXP Shadow Marine Defender Shotgun 20 ga. 18 in. Black/Stainless 3 in. w/ Pistol Grip
×
STEINER T6Xi RIFLE SCOPE 3-18X56 SCR2
×
CMMG DISSENT MK4 300BLK 10.5" AB
×
PULSAR MERGER LRF XP35 THRML BINO
×
Barnes VOR-TX Centerfire Rifle Ammo 30-30 Win. 150 gr. TSX FN 20 rd.
×
PELTOR SPORT BULL'S EYE NRR 27
×
EP10 Sonic Defenders Ultra Max
×
CHIPMUNK 22 LR LEFT HAND WALNUT BLUED
×
EarShield Hearing Protection
×
RUGER GP100 357MAG 2.5" BLU 6RD FO
×
$423.90
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The B17 FVSS uses an ergonomically designed stock, higher comb, top tang safety and target style, vertical pistol grip to allow shooters to hold the rifle in a more natural position that puts less pressure on the wrist. It features a heavy, button-rifled, stainless steel barrel, a 10-round rotary magazine and the accuracy-boosting adjustable AccuTrigger.
| Weight | 7.450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 6.000 × 3.250 in |
| upc | 62654708022 |
| brand | |
| barrel_length | 21 Heavy Barrel |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 10+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Stainless Steel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Synthetic Black |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.