Cart
WILS ACP-CP-9 ACP COMPACT 9MM 3.5 BLK
×
CVA CASCADE 308WIN 22" 4RD BLK/OD
×
BOND PATRIOT W/TG 45/410 3" STS/RWD
×
RUGER GP100 357MAG 3" STN 6RD
×
TISAS 1911 38SUP/9MM 5 CHROME
×
SW PC 986 9MM 2.5 SS AS TITANIUM CYLINDER 7RD
×
RUGER SPR RDHWK 454CAS 7.5" STN 6RD
×
Kimber Micro Sapphire Pistol 380 ACP 2.75 in. Bright Blue 7 rd.
×
BRO 1911-22 MEDALLION 22LR 4.25 FS ROSEWOOD
×
KelTec KSG Shotgun 410 ga. 18.5 in. Black 3 in. 13 rd.
×
BRO BUCK MARK HUNTER 22LR 5.9 9RD SR MB
×
HENRY REVLR 357MAG 4" 6RD BIRDSHEAD
×
COLT PYTHON .357MAG 2.5" SS
×
IC DI 300BLK 10.5" MLOK SBA3
×
CHARTER ARMS UNDCVR 32H&R 2" SLV 6RD
×
CZ DAN WESSON BRUIN OR 10MM
×
RIZ 2603-12 BR110 SPORTERX 12 30 OU VR MC AC RR
×
92FS 9MM BRIGADIER BLACK 10+1#
×
SW 638 38SPL+P 1.875 SS BODYGUARD AIRWEIGHT 5RD
×
Mossberg 590A1 M-Lok Shotgun 12 ga. 20 in. Synthetic Black 3 in. RH
×
SIG P320 FIRE CONTROL UNIT GOLD
×
FMK G3 9MM 3.87" 10RD BLK/BLUE
×
SW 460XVR HUNTER 460SW 14 MB FLTD SS 5RD BIPOD
×
COLT GOLD CUP LT 45 ACP 5" 8RD BL/SS
×
Taurus Judge Revolver 45 Colt/410 ga. 6.5 in. Black 5 rd. Rubber Grips
×
Kimber Pro Raptor II Pistol 45 ACP 4 in. Stainless 8+1 rd.
×
MSBRG 500 TRKY 410/24" 5RD GRNLEAF
×
MAGPUL DAKA TAKEOUT LG FDE
×
RUGER SPR RDHWK AK 454CAS 2.5" 6RD
×
HI-PT JHP G2 45ACP 4.5" 9RD BLK NTB
×
WALTHER P22Q .22LR 3.4" AS
×
SPRGFLD 45ACP MIL-SPEC STS CA
×
M&P9 M2.0 CPT 9MM 10+1 FDE OR
×
FN 509 COMPACT MRD 9MM LUGER
×
Chiappa Rhino Hunter 30DS Revolver 357 Mag 3 in. Cereakote OD Green 6 Shot
×
KRISS VECTOR SDP G2 45ACP 5.5 FDE 13RD
×
Rossi RM66 Revolver 357 Mag. 6 in. Black 6 rd.
×
TAY 550957 OPEN TOP ARMY(LATE) 45LC 3.5
×
Armscor Defense Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. JHP 20 rd.
×
SW PC 637 38SPL+P 1.875 ENHANCED ACTION ROSEWOOD
×
Charles Daly 301 Field Shotgun 12 ga. 28 in. Black 3 in.
×
ADV TECH AR15 ST MZL BRK JAM NUT
×
THUNDER 380 GOLD/BLACK 380ACP
×
MESA FFT TI 28NOS 22" LH
×
Rock Island Rock Ultra CCO 1911 Pistol 45 ACP 4.2 in. Black Hardcoat 7 rd.
×
SW 69 44MAG 4.25 SS BLK SYN GRIP 5RD L FRAME
×
BRO BUCK MARK HUNTER 22LR 7.25 TARGET GRIPS
×
TAY 555161 DEVIL ANSE 45LC 4.75
×
DEPUTY 45LC 4.75" BLUED 6SHOT
×
SW PC 627 V-COMP 357MAG 5 SS MB TWO TONE 8RD
×
BRO BUCK MARK CONTOUR GRAY URX 22LR 5.5
×
SPRGFLD M1A 308 BLK SYN 10RD
×
Taurus Judge Public Defender Revolver 45 Colt/410 ga. 2 in. Grey 5 rd.
×
1911X CARRY 45ACP COY/BK 4.25"
×
BER A400 XPLOR ACTION 20GA 26 BRONZE RCVR OBF
×
$719.99
70 in stock
The AB3 Hunter features a satin finished walnut stock with a straight comb and Inflex recoil pad. The barrel and receiver feature a matte blued finish, and the receiver is drilled and tapped for scope mounts. The AB3 bolt utilizes a rotating head with 3 locking lugs. The lugs allow a short 60-degree bolt handle lift for fast cycling and increased scope clearance. The top-tang safety is quick to deploy and a bolt unlock button allows you to open the bolt for loading or inspection with the tang safety in the safe position. A detachable, steel box magazine allows convenient reloading. The barrel is free-floated to deliver long-distance accuracy. This rifle has an overall length of 42” and weighs 6 lbs 12 oz.
| Weight | 8.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.000 × 7.250 × 3.500 in |
| upc | 23614442295 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 5+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Walnut-Checkered Satin Finish |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-8 |
| receiver | Matte Blue |
| sights | No Sights |
| stock | Satin Finished Checkered Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.