Cart
SL INCOGX SIG P365 CLIP SDE BLK RH
×
REPTILIA ROF-90 34MM SPM/RMR FDE
×
HSGI POLYMER X2R RIFLE TACO V2 BLK
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
S&W PC 1911 45ACP 5" STS 8RD AS G10
×
AM DEF HOLOSUN AEMS QR HIGH 1.93"
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
UNITY FAST PLATE RMR/SRO
×
HK USP9 EXPERT 9MM V1 DASA 5.19 2 10RD
×
BRN MAXUS II WW 12M/26 MOBL
×
CTC LASERGUARD S&W BDYGRD RED
×
EOTECH EXPS3-4 HOLOGRAPHIC
×
TRUGLO 1-PIECE PICATINNY RISER
×
Winchester Extreme Deer Shotgun 12 ga. 22 in. Synthetic Black 3 in. w/ Pistol Grip
×
Burris Picatinny Riser 1/2 in.
×
GPWR STRIBOG TR22 .22LR 10" 25RD BLK
×
BGA B-14 HUNTER 308 22 SYN BLK
×
BER A400 XTREME 12GA PLUS 26 KO SYN OBF-HOPB
×
BULLDOG MULTI-FIT POLY RH HOLSTER
×
BERETTA 80X CHEETAH .380 ACP
×
CHARTER ARMS THE PINK LADY 38SPL 2"
×
Tristar Viper G2 Compact Shotgun 410 ga. 26 in. Black Synthetic 3 in. RH
×
Tristar Viper G2 Compact Shotgun 2 Stock Combo 20 ga. 24 in. Black Synthetic 3 in. RH
×
WAL WMP 22MAG 4.3 BLK OPTIC READY 15RD
×
Walther PDP Compact Optic Ready Pistol 9mm 4 in. Black 10 rd.
×
BGA B-14 RIDGE 300WIN 24 SYN BLK
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$2,038.80
13 in stock
Savage Impulse Mountain Hunter, Straight Pull Bolt Action Rifle, 6.5 PRC, 24″ Proof Threaded Barrel, 5/8×24 Thread Pitch, Gray Synthetic Stock, Matte Finish, Black, Right Hand, Includes 20 MOA 1 Piece Rail, Muzzle Break, 2 Rounds, (1) Flush Fit Magazine 57897
| Weight | 166.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 11356578976 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 6.5 PRC |
| capacity | 2 + 1 |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Black Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Grey Accustock |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-8 |
| stock | Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.